Skip to main content

Projektowanie opakowań i etykiet

Projektujemy opakowania.

Pomagamy budować więź między firmą a konsumentami. Cechuje nas wiedza, zaangażowanie i 16-letnie doświadczenie. Pracujemy na rzecz marek, które są powszechnie znane i obecne w życiu wielu tysięcy Polaków.

Tworzymy marki.

Analizujemy otoczenie konkurencyjne, ustalamy strategię komunikacji, nawiązujemy do aktualnych trendów i dobieramy odpowiednie środki graficzne do założonych celów. Dzięki temu – produkt staje się bliższy konsumentowi, zostaje trwale wprowadzony do jego codziennego świata.

Odświeżamy wizerunek istniejących opakowań.

Nadajemy markom nowy blask. Dostosowujemy je do obowiązujących trendów, poprawiamy czytelność i widzialność produktu na półce. Dzięki temu zaczyna on lepiej funkcjonować w świadomości konsumenta końcowego... Czasami potrzebne jest tylko lekkie odświeżenie, czasami całościowa zmiana. Naszą rekomendację, co jest dla Was najlepsze, poprzedza zawsze gruntowna analiza.

Projektujemy i wdrażamy duże serie opakowań.

Wprowadzaliśmy na rynek linie, liczące nawet 70 produktów. Mamy duże doświadczenie oraz sprawdzoną metodologię, która pozwala zarządzać procesem wdrożeniowym. Minimalizuje to ryzyko błędu i sprawia, że prace przebiegają sprawnie. Bez niepotrzebnego stresu po Państwa i naszej stronie.

Etapy procesu projektowania opakowań.

Na drodze od pomysłu do realizacji: możemy być z Wami na każdym kroku lub wykonać tylko wybrane czynności. Sesja zdjęciowa produktu, makieta do badań konsumenckich lub profesjonalne przygotowanie do druku flaxo. Niezależnie, czy potrzebujecie punktowego czy kompleksowego wsparcia, pomożemy Wam sprawnie przejść od idei do wdrożenia.

Audyt marki, analiza otoczenia

Na początku jest analiza. Badamy otoczenie konkurencji, obecne trendy i potrzeby konsumentów.

Strategia komunikacji

Ustalamy co mówimy i jak to pokazujemy.

Naming

Proponujemy nazwy dla nowych brandów albo selling line dla już istniejących.

Logo

Możemy poprawić obecny znak lub utworzyć
od podstaw identyfikacje wizualną nowej marki.

Packaging design i prezentacja konceptów

Dobieramy środki wyrazu do ustaleń strategii. Prezentujemy różne koncepcje grafiki na wybranych smakach albo gramaturach. Zestawiamy nasze projekty z konkurencją, wizualizujemy je na półce. Zawsze dokładnie słuchamy Waszego feedbacku!

Fotografia, rysunek, obiekty 3D

Znajdujemy najlepsze techniki aby uzyskać określony efekt. Fotografia: możemy korzystać z zdjęć stock lub wykonać indywidualną sesje. Rysunek: dla podkreślenia unikatowości. 3D: dla nadania charakteru.

Postprodukcja

Każde zdjęcie, rysunek czy 3D potrzebuje naszej umiejętności poprawiania rzeczywistości. Retuszujemy, podkręcamy kolory, montujemy.

Przygotowanie do druku

Znamy się na technikach druku: Sito, Offset, Flexo, Rotograwiura nie są nam obce. Każda z technik ma swoje odmienne specyfiki. Wiemy jak współtpracować z drukarniami. Robimy to od lat.

Mockupy opakowań

Trzymając w ręku produkt, widząc jego całą przestrzenną grafikę, czując jego ciężar, jesteśmy w stanie najlepiej go ocenić, zarówno na potrzeby wewnętrznych ustaleń działu marketiingu czy badań konsumenckich.

Wizualizacje produktu

Chcemy jeszcze bardziej apetycznie, pokazać finalny produkt. Łączymy różne techniki: fotografię, rendering obiektów 3D, montaże PSD.